Spletna revija za znanstvenike, strokovnjake
in nevroznanstvene navdušence
Naslovnica Članki Intervjuji Mnenja Zdravje Korenine eSinapsa Številke
Mnenja predavateljev, udeležencev in organizatorjev o SNC'11 in Sloveniji
mnenja
eSinapsa, 2011-1
Razmišljanje ob knjigi Gregorja Tomca:
David B. Vodušek
eSinapsa, 2011-3
eSinapsa, 2012-4
eSinapsa, 2013-5
Društvo Trepetlika – ko se žalost umakne upanju
Klara Tostovršnik
Tadeja Krajnc
eSinapsa, 2013-6
Kaj se lahko naučimo o poškodbi možganov iz knjige »Misli, ki jokajo« avtorja Andreja Pegana
Klemen Grabljevec
Recenzija knjige Pojasnjena zavest
Simon Brezovar
eSinapsa, 2014-7
Jernej Sluga
eSinapsa, 2014-8
Delovni spomin pri štiridesetih
Grega Repovš
eSinapsa, 2016-11
eSinapsa, 2016-12
Majhna srečanja – velike ideje
Anka Slana
eSinapsa, 2021-20
Lekcije o možganih, ki jih želite poznati
Saša Koprivec
eSinapsa, 2021-21
Pridobljena možganska poškodba v doživljenjskem obdobju
Domen Šerdoner
Po Sinapsini nevroznanstveni konferenci smo zbrali nekaj mnenj vabljenih predavateljev, udeležencev in organizatorjev.
Na konferenci je veliko mladih ljudi, kar je zelo pametno in lepo. Konferenca je zelo dinamična. Mislim pa, da v centru Evrope ni zelo dobro oglaševana, kjub temu, da je »FENS Featured meeting«. Rada bi čestitala organizatorjem za ta res zanimiv dogodek. V Sloveniji nisem bila še nikoli do sedaj. Je zelo lepa dežela in presenečena ter navdušena sem nad standardom življenja tu.
Prof. dr. Maria Grazia Spillantini – Profesorica molekularne nevrologije na University of Cambridge, Velika Britanija
Preprosto mislim, da je to čudovita nevroznanstvena konferenca. Tu sem bil že prej in kvaliteta je na zelo visokem nivoju. Vsakič naslednjič je višja z več in več udeleženci.
Prof. dr. Richard Frackowiak - direktor oddelka klinične nevroznanosti in vodja nevrološkega oddelka na univerzitetni bolnišnici CHUV v Lozani, Švica
Zelo sem navdušena nad profesionalnostjo in predanostjo organizacijske ekipe in kvaliteto predstavitev tekom YNFL in SNC. Oba dogodka sta mi omogočila, da sem se o rezultatih moje raziskave pogovarjala z drugimi navdušenci s področja in vzpostavila naveze z uveljavljenimi nevroznanstveniki. Poleg tega pa so k uspehu samega dogodka pripomogli tudi gostoljubni organizatorji in pester socialni program (Vodeni ogledi barvite Ljubljane in koncert presenečenja na Gradu, ki so ga priredili kar nevroznanstveniki sami!). Četudi se je YNFL uradno končal dan pred SNC, je ostal z nami tekom celotne konference. Čestitke!!
Alexandra Oana Constantinescu, študentka medicine v Centre for Excellence in Neuroscience, Carol Davila University of Medicine and Pharmay, Bukarešta, Romunija
Marsikaj s Sinapsine konference 2011 mi še vedno odzvanja v mislih. Navdušilo me je prijetno domače vzdušje, ki je omogočilo, da so se med udeleženci razvijale konstruktivne debate, zaradi katerih se še vedno počutimo povezani in ki so nam dale vzpodbudo za nadaljnje delo in sodelovanje. Ne morem pozabiti nekaterih predavanjih, tako zaradi vsebine kot tudi zaradi načina, kako je bila ta predstavljena. Še bolj kot predavanja pa so me navdušili ljudje, ki so vsak posebej in po svojih zmožnostih prispevali svoj delček k nastanku konference in tako ustvarili nekaj, kar je preseglo vsoto posameznih prispevkov. Zaradi tega “nekaj” je bilo super biti zraven.
Ditka Jeran, diplomirana biologinja Univerze v Ljubljani
> »Osrednji smoter vsake znanstvene konference je predstavitev že uresničenega raziskovalnega napredka in s tem bolj ali manj zadovoljen pogled znanstvenikov v preteklost. Toda očem prikrito bistvo tovrstnega srečevanja znanstvenikov vseh starosti in različnih strok je v izmenjavi izkušenj, v rojstvu novih idej in v vzpostavitvi navez, ki bodo podlaga za prihodnja raziskovalna odkritja in spoznanja. Čeprav smo si organizatorji in obiskovalci edini v tem, da je bila SNC’11 s pridruženimi dogodki doslej najboljša Sinapsina konferenca, sama predvsem upam, da je tako udeležencem kot organizatorjem dala nov navdih, motivacijo in zagon za boljše dosežke v prihodnje.«
Prof. dr. Maja Bresjanac, dr.med. Predsednica organizacijskega odbora SNC’11, Inštitut za patofiziologijo Medicinske fakultete v Ljubljani, Univerza v Ljubljani